KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10381007
*
nr 1038 1007
Oljemålning
Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 20:07:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 23:12:23
1
150 kr
17/4 02:35:34
2
250 kr
17/4 10:59:47
1
500 kr
20/4 18:48:30
1
Vinnande bud
25/4 18:31:11
3
450 kr
25/4 18:31:11
1
500 kr (Budbetjänt)
2/5 19:46:41
3
600 kr
2/5 19:46:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja oljemålning oljemålningar vaidel
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1007
Oljemålning
Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 23:12:23 | 1 | 150 kr |
17/4 02:35:34 | 2 | 250 kr |
17/4 10:59:47 | 1 | 500 kr |
20/4 18:48:30 | 1 | Vinnande bud |
25/4 18:31:11 | 3 | 450 kr |
25/4 18:31:11 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:46:41 | 3 | 600 kr |
2/5 19:46:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja oljemålning oljemålningar vaidel
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50